Gemlik Sele Zeytini

Edremit Yöresinin Gemlik Cinsinden Elde Edilen Zeytinler Özel Olarak ÇOBANÖZ  Tesislerinde  Yağlı Sele Şeklinde Yapılır.2 Tane Boyutu Vardır  Normal ve Duble Tanesi İçerisinde Sadece Tuz ve Sızma Zeytinyağ  Vardır Gemlik Zeytininin Özelliği Olan İnce Çekirdek Yapısı Daha Çok Sofralık Tercih Edilir.

Zeytinler Kendilerine Özgü Farklı Renk Tonlarında Olabilirler Örneğin ;  Sele Siyah Zeytinin Rengi Koyu Kahverengi , Siyah ve Siyaha Yakın Tonlarda Olması  Zeytinin Kalitesiz Olduğunu Göstermez.Aksine Bu Durum Zeytinin Naturel Olarak Yapılmış Olduğunun Önemli Bir İşaretidir.Tamamen Siyah Renge Sahip Siyah Zeytinlerde Olabilir. Bu Durum Zeytinin Aşırı Olgunluk Döneminden Toplanarak Hazırlanmasından Kaynaklanır.

Naturel işleme ; Geleneksel ve Doğal Olan Bu Yöntemle Zeytinlerin Acılığının Giderilmesi ve Olgunlaştırılması Saklanması İçin Tuz Kullanılır ve Yeme Olgunluğuna Getirilir.

Siyah Duble Gemlik Yağlı Sele Zeytini Koruma ve Kullanma Şekli ; Aldığınız Zeytinin İçerisinde Bir Miktar Zeytinyağı Bulunmaktadır.Haftada 1-2 Kez Çevirirseniz Yağ Zeytinlere Temas Eder ve Zeytinin Kuruma ve Küflenmesini Önler.Tabağa Aldığınız Zeytinin Üzerine de Yine Zeytinyağ Döküp Servis Edebilirsiniz.

AFİYET OLSUN


Bu kategoride henüz ürün Yok.